Kontakt

Kontor och kontaktpersoner

Göteborg (fakturor)

Lagardère Sports Tennis & Golf Sweden AB

Vasagatan 43 A

411 37 Göteborg

Telefon: +46 (0)31-940250

E-post: info@swedishopen.org 

Båstad (leveranser)

Lagardère Sports Tennis & Golf Sweden AB

Kyrkogatan 6B

269 33 Båstad 

 

Telefon: (under tävlingen): +46 (0)734-336810

E-post: info@swedishopen.org

 

Vid biljettfrågor vänligen kontakta Tickster: 

Tel. +46 (0)771 47 70 70
Mail. support@tickster.com

 

Turneringsledning

Nina Wennerström Tournament Director 
nina.wennerstrom@wesport.se

 

Christer Hult, Event Manager
chult@lagardere-se.com

 

Henrik Stenmo, Sales & Sponsor relations
hstenmo@lagardere-se.com

0734-33 68 17

 

Simon Aspelin, Sales & Hospitality
saspelin@lagardere-se.com

0734-20 56 71

 

 

Sara Bergh Sponsor relations
sbergh@lagardere-se.com

0734-33 68 05

 

Marcus Dunér, Sales & Press 
mduner@lagardere-se.com

0734-33 68 06

 

Matilda Ljungberg, Tickets
mljungberg@lagardere-se.com

0767-20 65 19

 

Viktor Hägerström, Project Manager

vhagerstrom@lagardere-se.com

0734-33 68 13

 

Mikael Falk, Project Manager

mfalk@lagardere-se.com

0734-33 68 07

 

Karolina Söör, Volunteers 

ksoor@lagardere-se.com

0734-33 68 20

 

Lotta Olmarker, Project Manager

lolmarker@lagardere-se.com

0734-33 68 03

 

Karolina Brunström, AD
kbrunstrom@lagardere-se.com

0734-33 68 09

 

För att ansöka om Pressackreditering, vänligen klicka här